زغال خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

مقالات

زغال چیست؟

ذغال یا زغال، ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقیمانده از نیم سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی مخصوصا گیاه نارگیل است که قسمت اعظم ترکیبات آنها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن ناخالص از ۹۰ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌است. زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

برای ساختن این ماده، زغال چوب را آسیاب می‌کنند و گرد به‌دست‌آمده را با گونه‌ای فرایند هموژن و میکس شدن با آب و ورود به مرحله فاز زدایی و پرسینگ، سپس مخلوط به‌دست‌آمده را تحت‌فشار و گرما قرار داده و به شکل‌های گوناگون که معمولاً به شکل چارگوش یا استوانه‌ای و یا تخم‌مرغی  و توپی یا بالشی می باشند-حبه ای مکعبی، قالب‌گیری می‌کنند. درازا و پهنای این بریکت‌ها معمولاً بین ۱ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

افزودنی‌هایی که ممکن است برای زغال فشرده به کار رود شامل گرد زغال نارگیل، گرد زغال بامبو، گرد زغال تنباکو می‌باشد. زغالی که از ضایعات چوب  و خاک زغال به دست می‌آید برای مصارفی چون منقل کباب‌پزی و قلیان و همچنین در بخاری‌های زغالی در کشورهایی که با بحران سوخت مواجه هستند برای سوخت نیروگاه‌ها سوخت دستگاه‌ها و غیره  و … استفاده دارد

ویژگی‌های زغال خوب

معمولاً هر زغالی دارای کیفیت خوبی نیست و این مواد شامل کیفیت‌های گوناگونی هستند. یکی از موارد مهمی که می‌تواند بر قیمت زغال مؤثر باشد، مرغوبیت آن است.  از ویژگی‌های زغال خوب این  است که باید توانایی نگهداری و دوام شعله را در خود داشته باشد و خیلی زود خاموش نشود. از دیگر خصوصیات آن بی دود بودن آن‌ها است. برای تهیه زغال خوب باید به افراد یا شرکت‌هایی مراجعه شود که درزمینهٔ تولید زغال فشرده مرغوب و باکیفیت دارای سابقه و تجربه درخشان در کارنامه کاری خود هستند. ازاین‌رو گروه مهر صنعت در ارائه و عرضه این محصول آمادگی خود را اعلام می‌دارد.

زغال، ماده سیاه‌رنگ و سبک است که از بقایای چوب نیم‌سوخته و یا دیگر اندام‌های گیاهی که قسمت اصلی آن به کربن تبدیل‌شده باشد، به دست می‌آید. دلیل علمی که از سوختن چوب یا هر ماده چوبی دیگری، زغال به وجود می‌آید این است که گیاهان در مجاورت گرما و حرارت، آب موجود در بافت خود را از دست می‌دهند و درنهایت فقط جسم جامدی از خود به‌جای می‌گذارند.

ذغال فشرده چیست؟

برای اینکه این محصول را توضیح دهیم باید بدانیم که ذغال فشرده. قالبی. چینی. اکسترود یا جکسون که در بازار نام‌برده می‌شوند و فروخته می‌شوند. همه این‌ها یک محصول هستند که با اسم‌های مختلف در بازار هستند. به علت اینکه متریال تشکیل‌دهنده این محصول ۸۰% خاک‌اره بوده و ۱۰% پوست گرده و ۱۰% خاک زغال به‌صورت فشرده در دمای ۴۰۰ درجه از دستگاه اکسترود یا فشرده‌ساز بیرون می‌آید که چینی‌ها به آن بریکت گویند. به این دلیل اسم این محصول زغال قالبی یا فشرده و… نام‌گرفته است.

ویژگی‌های ذغال فشرده

مزیت زغال قالب یا به‌اصطلاح زغال صنعتی در این می‌باشد که مواد اولیه جهت تولید این نوع زغال خاک‌اره یا ریزدانه‌های چوب می‌باشد که همه‌جا به‌وفور یافت می‌شود و با استفاده از دستگاه‌های موجود فشرده‌شده و به حالت چوب صنعتی درمیاید و چون داخل دستگاه خاک‌اره به‌صورت لایه‌ای روی‌هم پرس و تزریق می‌شود قدرت ماندگاری و ارزش سوختی آن چند برابر زغال معمولی می‌شود و ازنظر محیط زیستی سازگار با آن بوده و ریزدانه‌های چوب از داخل شهر و کارگاها جمع‌آوری‌شده و درنتیجه مواد اولیه ارزان و مجانی در دست داریم که می‌توانیم آن را به یک محصول سودآور با تضمین بالا تبدیل کنیم. این کار به‌نوعی باعث جلوگیری از بریده شدن درختان جنگل جهت تولید زغال می‌شود.

از زغال تولیدشده از خاک‌اره و خاک زغال برای سفره‌خانه‌ها و رستوران‌ها و کبابی‌ها می‌توان استفاده کرد. طبق تحقیقات انجام‌شده در بسیاری از کشورهایی که منابع سوختی و فسیلی کافی ندارند، از زغال فشرده به‌عنوان سوخت استفاده می‌شود به‌طور مثال در ترکیه از زغال در پخت‌وپز به‌خصوص پخت نان مورداستفاده  قرار می‌گیرد. در بسیاری از نیروگاه‌های تولید برق نیز  از زغال فشرده برای بکار انداختن ژنراتور تولید الکتریسیته بکار گیری می‌شود. هم‌چنین سوخت دستگاه زغال اکثر نیروگاه‌ها و کارخانه‌های فرو سیلیس زغال فشرده می‌باشد.

ویژگی ذغال لیمو خوب

زغال لیمو و قلیانی نوعی زغال چوب عالی سیاه و براق است. بدون شکاف است و وقتی می‌شکند، صدایی فلزی تولید می‌کند‌. کربن ۷۸ درصد وزنی است. این کربن یک نوع بلوری و ظریف موجود در زغال چوب تولیدشده در قرع ۹۰ گرافیت است. این کربن خالص و بدون سولفور است. زغال چوب علاوه بر کربن حاوی بین ۱۰ تا ۱۸ درصد هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن است که در ۸۷۵ درجه سانتی‌گراد می‌گریزند. آب موجود زغال چوب به درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا بستگی دارد و بین ۵ تا ۸ درصد متفاوت است.

در تولید زغال لیمو شما علاوه بر حرارت، فشار حرارتی بالایی برای بالا بردن کیفیت زغال لیمو نیازمندید و این به طراحی کوره و قدرتمند بودن نوع طراحی بستگی دارد تا بتواند در درازمدت هم با توجه به این فشار بالا، کوره شما راندمان طولانی‌مدتی داشته باشد. اگر زغال لیمو و قلیانی دچار شکستگی شود، به علت حساسیت بالا در بازار با افت قیمت همراه است.

اگر عمل گازگیری در زغال کامل انجام نگیرد، مصرف‌کننده در زمان سرخ شدن زغال روی پیک‌نیک یا گاز با تکه شدن زغال و پریدن تکه‌های زغال به اطراف و یا با صدای شکستگی مواجه می‌شود. خام بودن زغال لیمو به این معنا نیست که چون زغال شما سیاه و چوب به رنگ سیاه درآمده است، زغال خالص از کربن و گرافیت دارید. حساسیت زغال لیمو به حدی زیاد است که وقتی مصرف‌کننده از آن استفاده می‌کند، ابتدا با بو و اگر خامی زیاد باشد، با دود همراه است. اگر با دقت به زیرپوست زغال لیمو نگاه کنید، رشته بسیار نازکی از رنگ قهوه‌ای روی زغال نقش بسته است و که نشان‌دهنده کیفیت نامرغوب زغال است.

, ,

مقالات مرتبط با این موضوع

آیتمی یافت نشد

فهرست